گروه خبري : عمومي
تاريخ انتشار : 97/09/18 - 08:
كد :70639

برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانشجو

برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانشجو

برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانشجو
حجت‌الاسلام حیدری در مراسم روز دانشجو در واحد گلپایگان گفت:
 دانشگاه آزاد اسلامی امروز دوره طلایی خودش را سپری می‌کند.
✅رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: امروز همه مسئولین ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، همه شرایط را برای ما اساتید، کارکنان و دانشجویانی که قصد تصرف قله‌های علم و دانش را دارند؛ فراهم کرده‌اند.
 
✅به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان، حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری در برنامه گرامیداشت روز دانشجو که به میزبانی واحد گلپایگان و با حضور حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی امام جمعه شهرستان گلپایگان، مهندس افتخاری معاون فرمانداری، اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان واحد در محل سالن اجتماعات واحد برگزار شد؛ ضمن تبریک روز دانشجو گفت: حدود 65 سال قبل پیش جنبش دانشجویی شکل گرفت و امروز جنبش دانشجویی، به یک پدیده غیر قابل انکار تبدیل شده است.
🔷وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی در دو مقطع نقش آفرینی کرد، افزود: در سال‌های دفاع مقدس، بخصوص در قسمت‌های مهندسی جبهه، دانشجویان بسیار تاثیرگزار بودند و پس از جنگ نیز دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، در دوران سازندگی خوش درخشیدند و موفق بودند. 
🔷حیدری با اشاره به حدیث گوهربار حضرت علی(ع) در باب اینکه علم برای شما سیطره می‌آورد؛ گفت: اگر می‌خواهید حرف شما را در دنیا بخواند، باید با علم و دانش و فناوری باشید، البته علم و دانش پیش‌برنده است، در صورتی که در اختیار انسان عالم و خداترس باشد در غیر اینصورت فاجعه آفرین خواهد بود.
🔷رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان اصفهان با تاکید بر اینکه مبدأ، مسیر و مقصد ما مشخص است، افزود: بعداز چهار دهه از انقلاب اسلامی، یک پدیده‌ای که مولود انقلاب اسلامی است، یعنی دانشگاه آزاد اسلامی؛ باید با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری در مسیر صحیح گام بردارد تا با تقویت قدرت اعتماد به نفس، بصیرت و ایمان، شاهد درخشش‌های بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی باشیم، که این دور از انتظار نیست.
در این مراسم حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی نیز با بیان اینکه دانشگاه جزء مجموعه‌های بسیار ارزشمند نظام محسوب می‌شود، گفت: امروز در تاریخ ایران اسلامی، روز بسیار مهمی است، یکی از لحاظ اتفاق مهم و غم‌بار در سال 1332 دانشجویان با اعتراض به سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا به تهران، و همچنین در اعتراض به تجدید روابط با انگلستان، که منجر به شهادت 3نفر از دانشجویان معترض در فضای دانشگاه شد.
🔷امام جمعه شهرستان گلپایگان با تاکید بر اینکه قشر دانشجو باید به تحولات جامعه و امور سیاسی جامعه خود آگاه باشد، افزود: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در چارچوب قوانین و مقررات آزاد اندیشی نه آزادگویی، باعث بیان مطالب مفید می‌شود و این یک فرصت خیلی خوبی است که در اختیار قشر جوان باید گذاشته شود.
✅سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان نیز در این مراسم ضمن اشاره به وظیفه خطیری که به عهده دانشجویان و اساتید به عنوان خواص وجود دارد و آن تبیین گفتگوی انقلاب اسلامی است، گفت: یکی از دست‌آوردهای انقلاب اسلام دانشگاه آزاد اسلامی است، دانشگاهی که در آن تعداد بیشماری فارغ‌التحصیل شده‌اند یا درحال حاضر دانشجو هستند.
🔷دکتر حمیدرضا خدایی با بیان اینکه بخشی از مسئولین شهرها از فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی هستند، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی که متشکل از حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است، می‌تواند در آن رسالتی که به عهده دانشجو و اساتید به عنوان خواص جامعه گذاشته شده است، نقش بزرگی را ایفا کنند.
به گزارش روابط عمومی، در این مراسم ضمن اجرای دو برنامه توسط گروه تواشیح نورالهدی گلپایگان، مراسم قرعه کشی و اهدای بلیط حضور در کارگاه آموزشی روابط خانواده و همچنین اهدای لوح تقدیر دانشجویان برتر ورزشی انجام شد و پس از پایان این مراسم رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاداسلامی استان اصفهان از سالن مهارت‌های بالینی دانشکده پرستاری که با همت خیرین گلپایگانی تاسیس شده است، بازدید کردند و با حضور در سلف‌سرویس، با دانشجویان در خصوص مسائل رفاهی نیز به گفت‌ و گو پرداخت که دانشجویان از وضعیت طبخ غذا اعلام رضایت کردند.