برگزاری کارگاه مدیریت فرهنگی و نهادهای فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان

کارگاه مدیریت فرهنگی و نهادهای فرهنگی به مدت 8 ساعت ویژه معاونین و روسای دفاتر فرهنگ اسلامی و کارشناسان فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان در واحد گلپایگان برگزار شد.

در زمان آغاز این کارگاه دکتر حمیدرضا خدایی، ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین و حاضرین، به شرح مختصری از کارهای فرهنگی انجام شده در دانشگاه پرداخت و افزود: سرلوحه برنامه های فرهنگی این دانشگاه زنده نگهداشتن یاد شهدا است. به همین منظور است که کلاسهای دانشگاه مزین به نام شهدای دانشجو، هسته ای و سرداران هشت سال دفاع مقدس است و ساختمان اداری دانشگاه نیز به نام شهید والامقام ولی اله شعیب نامگذاری شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان، افزود: اکنون که در آستانه ماه محرم قرار داریم شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه با همکاری حوزه علمیه شهرستان گلپایگان تشکیل و فعالیت خود را آغاز نموده است

حجت الاسلام علی اصغر بیگیدبیر شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در حاشیه برگزاری این کارگاه، در مورد اهمیت برگزاری کارگاه گفت: این کارگاه باعث ارتقای اطلاعات فرهنگی مسئولین و کارشناسان فرهنگی دانشگاه ها خواهد شد . و شرکت کنندگان در این کارگاه، با طرح برنامه های جدید و اجرای روش های موفق و به روز فرهنگی آشنا شدند.

شایان ذکر است دکتر امیررضا نقش، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد و دکتر حمیدرضا عشقی، مدیر گروه روابط عمومی دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان تدریس این کارگاه را برعهده داشتند.تاریخ خبر 93/08/04

****************************************************************************************

آغاز ثبت نام عمره دانشجويي


زمان ثبت نام : از27 مهر ماه لغايت 14 آبانماه


 جهت ثبت نام به  سايت www.nahad.ir مراجعه نمایید


جهت اطلاعات بیشتر به دفتر فرهنگ مراجعه نمایید.تاریخ خبر 93/08/06

******************************************************************************

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

 

خبرگزاری آنا: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام آزمون ارشد ناپیوسته ۹۴ از ساعت ۲۰ شنبه ۱۷ آبان ماه آغاز و تا پایان روز یکشنبه ۲۵ آبان ماه دارد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حسین توکلی افزود: ثبت نام برای شرکت در این آزمون منحصرا از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org صورت می‌پذیرد و کلیه داوطلبان ضرورت دارد تا در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و تهیه مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام به سایت سازمان مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام اینترنتی است داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با پرداخت 250 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام برای ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش یادآور شد: بر اساس برنامه زمانی مشخص شده این آزمون در صبح و عصر چهارشنبه 15، پنج شنبه 16 و جمعه 17 بهمن ماه 93 برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: تغییراتی در مراحل اجرایی آزمون کارشناسی ارشد سال 94 نسبت به سال گذشته نداریم و مثل سال گذشته رشته‌های دانشگاهی، گرایش‌ها مشخص و ضرایب دروس تعریف شده است.

توکلی تاکید کرد: هر داوطلب می‌تواند با توجه به شرایط و ضوابط درج شده در دفترچه رشته‌های خود را انتخاب کند و مثل سال گذشته به داوطلب اجازه داده شده از رشته‌های شناور به عنوان کدرشته دوم انتخاب کند.تاریخ خبر 93/08/14

*****************************************************************************************

شرکت اعضاي هيات رئيسه،  اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد گلپايگان در راهپیمایی روز 13 آبان

اعضاي هيات رئيسه،  اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد گلپايگان همراه با ديگر اقشار مردم شهرستان گلپايگان در راهپيمايي 13 آبان ماه، روز ملي مبارزه با استکبار جهاني  شركت كرده و انزجار خود  را از مستکبرين جهاني ابراز كردند.
در اين راهپيمايي اقشار مختلف مردم گلپايگان اعم از دانشگاهيان، دانش‌آموزان، کسبه، بازاريان، مسئولان و علما و روحانيون حضور داشتند.تاریخ خبر 93/08/16

*********************************************************************************************

تاریخ برگزاری امتحان معرفی به استاد


 تاريخ برگزاري امتحان معرفي به استاد در آبان ماه93 ، روز سه شنبه مورخ 93/08/20بوده و ساعت برگزاري آزمون راس ساعت 8:30 صبح مي باشد.تاریخ خبر 93/08/09

*********************************************************************************

ابلاغ"طرح جامع دانشگاه سالم"/امکان دسترسی به خدمات سلامت برای دانشجویان، استادان و کارکنان

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حمید میرزاده در بخشنامه‌ای با ابلاغ"طرح جامع دانشگاه سالم"به نمایندگان تام‌الاختیار استانی، معاونان هماهنگی استان‌ها، روسای واحد‌ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از مهم‌ترین بسترهای لازم برای تحقق آموزش و پژوهش را تلاش در راستای حفظ و ارتقای سلامت در محیط‌های آموزشی و پژوهشی از جمله دانشگاه‌ها دانست و گفت: استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه با فراهم بودن زمینه اعتلای سلامت فردی، اجتماعی و محیطی می‌توانند تا حد امکان ظرفیت‌های بالقوه خود را در عرصه تعلیم و تعلم به فعلیت برسانند و از این مجرا شرایط ارتقای دانش را در کشور بیش از پیش ایجاد کنند.

وی افزود: تجربه موفق برخی جوامع در پرداختن به ابعاد مختلف سلامت در میان اقشار دانشجویان و در محیط‌های دانشگاهی موید این واقعیت است که تلاش برای ارتقای سلامت دانشگاهیان منجر به اعتلای تعلیم و تعلم در جوامع خواهد شد.دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه کشور با دارا بودن بیشترین تعداد دانشجو، عضو هیات علمی و کارمند به منظور ایجاد بستر مناسب از سلامت «طرح جامع دانشگاه سالم» را از مجرای ارائه خدمات سلامت در واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی مطابق سند، تدوین و به اجرا خواهد رساند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: با عملیاتی شدن این طرح، امکان دسترسی به خدمات سلامت در سطوح مختلف برای همه دانشجویان، استادان و کارکنان واحدهای مختلف دانشگاهی در محل واحد دانشگاهی فراهم می‌شود. به گزارش آنا، وی گفت: همچنین در صورت نیاز به خدمات تشخیصی و درمانی تخصصی، بستر مراکز درمانی دانشگاه در سراسر کشور به عنوان محل ارجاع برای ارائه این خدمات در اختیار قرار خواهند گرفت.

میرزاده خاطرنشان کرد: با توجه به حضور موثر دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه ورزش کشور، خدمات ویژه پزشکی ورزشی در سطح پیشگیری تا ارائه خدمات تخصصی در این طرح پیش‌بینی شده است که با همکاری حوزه معاونت ورزش اجرایی خواهد شد.حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری حوزه معاونت دانشجویی، فرهنگی، ورزش و تمامی واحدهای دانشگاهی دانشگاه، زمینه اجرایی سازی این طرح را فراهم کرده و با ارزیابی‌های مدون دوره‌ای نسبت به ارائه بازخورد و ارتقای کیفیت این طرح اقدام خواهد کرد.تاریخ خبر 93/08/20

******************************************************************************************

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد و وزارت فرهنگ و ارشاد امضا ‌می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام دکتر سید طه هاشمی در مراسم انتخاب کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگی‌اجتماعی که در واحد تهران جنوب و با حضور جمعی از مسئولان دانشگاهی و فرهنگی برگزار شد، افزود: در این راستا ضمن استفاده از ظرفیت‌ها، همکاری متقابلی نیز بین دانشگاه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه‌های سینمایی، فرهنگی، قرآنی و ... صورت خواهد گرفت.

نویسندگان، دیگر دغدغه انتشار کتاب‌های ناب و ماندگار نداشته باشند

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی سپس ادامه داد: مراسم انتخاب کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی، مرحله مقدماتی ورود به این عرصه است و انشالله در سال‌های بعد به صورت گسترده‌تر و در حوزه‌های مختلف بصورت مفصل برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر این‌که سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه با مدیریت جدید و امکانات مناسب پاسخگوی نیاز همه دانشگاهیان در سراسر کشور است،‌ افزود: نویسندگان، دیگر دغدغه انتشار کتاب‌های ناب، ماندگار و تحول‌آفرین در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و زبان و ادبیات فارسی را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه خداوند دو موهبت عقلانیت و دین را به انسان داده است، افزود: این دو موهبت در کنار هم انسان را به نقطه مطلوب و کمال می‌رساند و هرگاه بین این دو فاصله افتاد، امکان اینکه در کنار هم امر مهم هدایت بشر را به سامان برسانند،‌ از بین رفته است و انسان به سمت گمراهی حرکت می‌کند.

طه هاشمی همچنین تصریح کرد علم محصول عقلانیت است که در کتاب نیز می‌تواند تجلی یابد.

سرانه مصرف فرهنگی در جامعه بشدت پایین آمده است

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سخنانش، نامگذاری هفته کتاب و فعالیت آن در سال‌های طولانی را حرکت و ابتکاری خوب عنوان کرد و گفت: این هفته تلاشی برای کمک به جامعه است تا مردم به سمت کتاب‌خوانی حرکت کنند.

طه هاشمی با اشاره به این که سرانه مصرف فرهنگی در کشور و جامعه بشدت پایین آمده است،‌ افزود: هرچقدر این سرانه پایین‌تر بیاید ما از توسعه فرهنگی کشور فاصله می‌گیریم.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته و در دولت قبل از دولت تدبیر و امید، سیاست‌های غلطی باعث شد که رغبت جامعه نسبت به استفاده از محصولات فرهنگی کم شود،‌ گفت: ارائه نکردن محصول مناسب فرهنگی و متناسب با نیاز جامعه، جامعه را به استفاده از محصولات دیگران سوق داد تا نیاز خود را برآورده کند.

معاون فرهنگی‌اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر در داخل حاکمیت و جامعه و مرز و بوم کشور، نیاز متناسب با روز، شناسایی نشده و آماده و عرضه نشود، جامعه به سمت تامین نیاز خود حرکت خواهد کرد. همچنین باید این موضوع را نیز اعتراف کرد که به خاطر نبود سهولت دسترسی به محصولات فرهنگی مناسب، جامعه از راه‌های غیرمتعارف حرکت می‌کند که در این صورت خطر جدی کیان فرهنگی کشور را تهدید خواهد کرد.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی، وزارت علوم را مهم‌ترین و کلیدی‌ترین وزارتخانه کشور در زمینه علم و فرهنگ و تولید علم دانست و ادامه داد: متاسفانه برخی مسئولان متوجه نیستند و امروز بار دیگر وزیر پیشنهادی علوم رای مجلس را به دست نیاورد و نمایندگان به وی رای ندادند؛ این در حالی است که با توجه به ابلاغ سند توسعه علم و فناوری از سوی رهبر معظم انقلاب و تاکید همه مسئولان بر توسعه علمی کشور و راه نجات کشور از این طریق، تولید علم با ثبات در حوزه فرهنگ و بخصوص در حوزه آموزش عالی با این شرایط امکان ندارد. زیرا مگر می‌شود وزارتخانه‌ای مهم بدون وزیر، به اهداف متناسب با چشم‌انداز و اسناد بالادستی و اهداف مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و امام راحل برای جامعه‌ای که می‌خواهد به سمت جامعه مطلوب حرکت کند، برسد.

جناح‌های کشور اغراض سیاسی را کنار بگذارند/کمک به انتخاب وزیر علوم

هاشمی سپس خطاب به جریان‌های سیاسی کشور در هر دو جناح، خواستار کنار گذاشتن اغراض سیاسی شد و تاکید کرد: به عنوان یک مسئول دانشگاهی و فرهنگی عاجزانه می‌خواهم تا هر دو جریان فکری اغراض سیاسی را کنار بگذارند تا هر چه زودتر تصمیمی اساسی گرفته و سکان وزارتخانه علوم به فردی توانمند سپرده شود تا متناسب با سیاست‌های اعلام شده حرکت کند؛ هر رئیس جمهوری در همه دولت‌ها متناسب با برنامه‌های خود وزرا را انتخاب می‌کند؛ رایی که مردم به تغییر داده‌اند را باید پذیرفت و نمایندگان هم به این تغییر احترام بگذارند و سران گرایش‌های سیاسی هم به این موضوع توجه کنند و با رایزنی وضعیت نابسامان آموزش عالی را سامان دهند.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه مجموعه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی، تحول و حرکت در حوزه فرهنگی اجتماعی را احساس می‌کنند، اظهار کرد: در همه سطوح برنامه‌ریزی کرده‌ایم و به همه مولفه‌های مرتبط فرهنگی توجه داریم و در این راستا از همه ظرفیت‌ها برای توسعه فرهنگی اجتماعی استفاده خواهیم کرد و امروز با عزم راسخ روسا و مدیران ارشد دانشگاه بویژه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و دکتر میرزاده با نگاهی کاملا فراگیر و با پذیرفتن و به رسمیت شناختن همه تفکرها و جریان‌های فکری در دانشگاه، در چارچوب قوانین نظام حرکت خواهیم کرد و در این راه همه امکانات فراهم است و باید استعدادها و خلاقیت‌های دانشجویان شناسایی و از آنان استفاده شود.

ترویج کتاب و کتابخوانی را باید از درون خانه‌ها آغاز کرد

هاشمی همچنین از صالحی معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در این مراسم حضور داشت، تشکر کرد و با تاکید بر استفاده از نظرها و نکات کلیدی مطرح شده از سوی وی ادامه داد: مراسم انتخاب کتاب سال جرقه‌ای بود که در آغاز کار شورای راهبردی فرهنگی اجتماعی دانشگاه مطرح شد تا به طور جدی به موضوع کتاب و کتابخوانی پرداخته شود.

وی با تاکید بر این‌که ترویج کتاب و کتابخوانی را باید از درون خانه‌ها آغاز کرد، افزود: باید تا وقتی که بچه‌ها وارد محیط دبستان نشده‌اند، عشق به کتاب و کتابخوانی را همراه با شیر مادر به آنان آموخت و منتقل کرد و این توجه باید تا مراحل  دبیرستان و بالاتر ادامه یابد و در همه بخش‌های آموزش و پرورش به آن توجه شود.

 وی از شکل‌گیری کانون‌های فرهنگی در دانشگاه خبر داد و گفت: در این کانون‌ها هسته‌های مطالعاتی را شکل خواهیم داد و با دادن یارانه در حوزه کتاب و کتابخوانی بزودی دوره‌های کوتاه مدت برای ترویج کتاب و کتابخوانی به صورت مجازی و استفاده از استادان و کارشناسان نظیر دکتر انصاری عضو شورای راهبردی فرهنگی دانشگاه برای استفاده همگانی عرضه می‌شود و برای اینکه دانشگاه در دوره جدید فرهنگ عمومی تاثیرگذاری خود را نشان دهد هر ماه بصورت مجازی برنامه دوره‌ای کوتاه مدت داریم که در حوزه‌های فلسفه اخلاق، مواعظ و حکمت‌های نهج‌البلاغه، توحید از منظر قرآن و حجاب از منظر علم ارائه می‌شود.

موضوع هنر جزو برنامه‌های راهبردی دانشگاه آزاد است

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی هنر را یکی از مولفه‌های امروز فرهنگی در رویکردهای جدید دانست و بر استفاده از استعدادهای هنری تاکید کرد و گفت: موضوع هنر جزو برنامه‌های راهبردی دانشگاه است.

وی در ادامه با بیان این‌که «توجه به هنر و شناسایی استعدادها و ایجاد بازار هنر برای عرضه محصولات در دستور کار است»؛‌ افزود: با توجه به وجود یک میلیون و 800 هزار دانشجو و 5 میلیون فارغ‌التحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی شبکه‌ای طراحی می‌شود که دانشگاهیان در همه موضوعات و سطوح هنری وارد شوند.

300 واحد دانشگاهی مفاخر منطقه‌ای خود را معرفی کرده‌اند

وی با بیان اینکه بیش از 300 واحد دانشگاهی مفاخر منطقه‌ای خود را معرفی کرده‌اند، اظهار کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی به موضوع انتخاب مفاخر و سبک زندگی نیز پرداخته‌شده است و در این راستا از نویسندگان و پژوهشگران می‌خواهیم که دانشگاه را کمک کنند.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مفاخر کشور در سطح‌بندی منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی تعیین شده و ظرفیت‌های علمی کشور را معرفی خواهیم کرد، خاطرنشان کرد:جوانان نیاز دارند که به هویت گذشته خود توجه کنند و در این امر از همه هنرمندان و دانشگاهیان  وعلاقه‌مندان و محققان دعوت به همکاری و کمک می‌کنیم؛ زیرا توجه به ارزش‌ها و احیای نمادهای فرهنگی و کمک به ساخت فکری و تربیت جوانان که در جامعه نقش آفرین هستند؛ در کنار توسعه علمی از وظایف اصلی دانشگاه است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با تشکر و قدردانی از دست‌اندرکاران این مراسم بویژه مسئولان و مدیران واحد تهران جنوب ابراز امیدواری کرد تا با مدنظر قرار دادن اهداف و توصیه‌های مسئولان فرهنگی، این دانشگاه به عنوان یک الگو و نمونه بتواند خود را در عرصه بین‌المللی نشان دهد و ظرفیت‌های خود را معرفی کند و در عرصه فرهنگی اجتماعی تاثیرگذار باشد.تاریخ خبر 93/08/28

********************************************************************************************

برگزاری بخش شفاهي و اذان مسابقات قران وعترت

قابل توجه کلیه دانشجویان ، اساتید

 به اطلاع مي رساند بخش شفاهي و اذان مسابقات قران وعترت در روز يکشنبه 93/9/2 ساعت10 صبح در اتاق جلسات ساختمان فني و مهندسي برگزار مي گردد.تاریخ خبر 93/08/28

********************************************************************************************

فراخوان هفته پژوهش

به اطلاع کلیه اعضا محترم هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران عزیز می رساند:

همایش هفته پژوهش  آذر ماه 1393 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان برگزار می شود. پژوهشگران عزیز می توانند جهت ثبت نام و اراِئه مقاله در هفته پژوهش به آزمایشگاه پژوهشی شماره 1 واقع در ساختمان فنی مهندسی، طبقه چهارم مراجعه کنند.

مقاله حداکثر در 4 صفحه A4  شامل: عنوان مقاله، مشخصات نویسنده، چکیده مقاله، مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث و منابع می باشد. مقالات در برنامه Word 2007  تهیه و چکیده آن ها به آدرسpajooheshun@yahoo.com ارسال شوند. همچنین یک نسخه کامل مقاله همراه با CDمربوطه در مهلت مقرر تحویل آزمایشگاه پژوهشی 1 گردد.

حداکثر مهلت ارسال مقالات تا آذر ماه 93 می باشد.تاریخ خبر 93/08/28