برگزاری مراسم عزاداری در دانشگاه با حضور امام جمعه شهرستان و فرمانده بسیج پاسداران ناحیه گلپایگان

مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در نمازخانه دانشگاه و با هدف ایجاد فضایی عرفانی و معنوی برگزار گردید. این مراسم پس از اقامه نماز ظهر و عصر به امامت امام جمعه گلپایگان و با حضور فرمانده بسیج سپاه پاسداران ناحیه گلپایگان، دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار گردید. عزاداران در این مراسم به سوگواری شهادت مظلومانه سید و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش پرداختند.

در این مراسم حجت الاسلام محمدرضا اسماعیلی ضمن عرض تسلیت این ایام به مسئله تقابل حق و باطل پرداخت و گفت: تقابل جبهه حق و باطل از ابتدای خلقت انسان مورد توجه و عنایت بوده و این یک آزمون است برای اینکه افراد خودشان را محک بزنند که در کدام جبهه قرار دارند و جبهه دیگری به عنوان جبهه سوم وجود ندارد.

امام جمعه گلپایگان ضمن بیان اینکه هر روز ما عاشورا است، افزود: ما باید حسین و یزید زمان خومان را بشناسیم و بر همین اساس است که مقام معظم رهبری تاکید خاصی بر بحث بصیرت افزایی و کرسی های آزاداندیشی دارند. زیرا مناظره و گفت و گو باعث شناخت حق از باطل می شود.

در ادامه این مراسم عاشقان حسینی با سینه زنی و نوحه سرایی در سوگ شهادت حضرت سیدالشهداء و شهدای دشت کربلا، نشستند و یاد آن حماسه آفرینان بزرگ تاریخ را گرامی داشتند.

در پایان شرکت کنندگان مهمان سفره حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) شدند.

این مراسم به همت بسیج دانشجویی و مسئولین دانشگاه برگزار گردید.تاریخ خبر 94/08/09

 *****************************************************************************************
برگزاري 3 کارگاه آموزشي بصورت مجازي و آنلاین در سطح استان

برگزاري 3 کارگاه آموزشي بصورت مجازي و آنلاین در سطح استان (مشاهده)تاریخ خبر 94/08/12

*****************************************************************************************
پیام دکتر میرزاده به مناسبت 13 آبان:

دانش، بینش و ایمان انقلابی می‌تواند بزرگترین دشمنان نظام و انقلاب را به زانو در آورد/ استبداد و ظلم ضد دانش و آزادگی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی یاد و خاطره شهدای 13 آبان را گرامی داشت و از همه دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا با تلاش بیشتر در راه علم‌اندوزی و دانش‌افزایی پرچم استبداد و استکبار‌ستیزی را بر افراشته نگاه دارند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، متن دکتر حمید میرزاده به شرح است:

سیزدهم آبان هر سال یاد آور سه جوشش برخاسته از دانش و بینش در جریان نهضت بزرگ اسلامی مردم ایران در مقابل ظلم، استبداد و استکبار است.

روشنگری حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) در مدرسه فیضیه، در قلب تپنده دانش ایمانی و فقه ربانی و واکنش رژیم سلطنتی در تبعید ایشان در روز 13 آبان 1343 نشان از پیروزی مطلق منطق برخاسته از بینش الهی بر منطق متکی بر زور و خودکامگی داشت.

همانگونه که شهادت دانش‌آموزان ایرانی در 13 آبان سال 1357 در راه بیان خواسته‌های برحق ملت ایران در محوطه دانشگاه تهران نشان داد که استبداد و ظلم ضد دانش و آزادگی است و دانش برخاسته از ایمان محصلان ایرانی حکومت استبدادی وابسته را به عجز می‌کشاند. و دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال 1358 نشان دادند که دانش، بینش و ایمان انقلابی می‌تواند بزرگترین دشمنان نظام و انقلاب را به زانو در آورد.

این تجربه گران‌سنگ استبداد و استکبار‌ستیزی، تکلیف سنگینی بر دوش اصحاب علم و دانش و دانشگاهیان و دانش‌آموزان ایران اسلامی می‌نهد و بر ما واجب می‌سازد که با تکیه بر تعهد، کسب تخصص و دانش برخاسته از ایمان، مسیر مقدس امام راحل و شهدای راه استقلال و آزادی را ادامه دهیم.

به نمایندگی از جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی این روز بزرگ را گرامی می‌دارم و از همه دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی توقع دارم که با تلاش بیشتر در راه علم‌اندوزی و دانش‌افزایی پرچم استبداد و استکبار‌ستیزی را بر افراشته نگاه دارند. وظیفه خود می‌دانم که روز دانش‌آموز را به همه دانش‌آموزان ایرانی به خصوص دانش‌آموزان کوشای مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی صمیمانه تبریک گفته و سعادت و توفیقشان در راه اعتلای نام ایران اسلامی را از خداوند منان خواهان باشم.تاریخ خبر 94/08/13

******************************************************************************************
 

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تقدیر از توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی، متن بیانیه امضاشده توسط 242 نماینده را منتشر کرد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن کامل بیانیه که در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی قرائت شد به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر میرزاده

ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی

سلام علیکم

از آنجایی که مقام معظم رهبری در سیاست های کلی علم و فناوری بر اصلاح نظام پذیرش دانشجو و توجه ویژه به استعداد و علاقمندی دانشجویان در انتخاب رشته های تحصیلی و افزایش ورود دانشجویان به دوره های تحصیلات تکمیلی تأکید و همچنین در دیدار دانشگاهیان در ماه مبارک رمضان امسال ضمن تأکید بر افزایش رشد شتاب علم کشور و جلوگیری از کاهش آن ضرورت ارتقا مرتبه علمی کشور را خاطرنشان و افزایش دانشجویان تحصیلات تکمیلی را یک مزیت فوق العاده برای کشور عنوان فرموده اند فلذا ما نمایندگان مردم شریف ایران در مجلس شورای اسلامی که موافق توسعه تحصیلات تکمیلی هستیم، ضمن تشکر از کوشش های اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تلاش های ارزنده دانشگاه آزاد اسلامی در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی در سطح کشور که موجب افزایش پذیرش بومی متقاضیان این دوره ها و کاهش ناهنجاری های اجتماعی ناشی از مهاجرت تحصیلی و افزایش رضایتمندی داوطلبان و خانواده های آنها بوده است موکداً از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور می خواهیم برای توسعه تحصیلات تکمیلی در مناطق مختلف و سراسر کشور و پاسخ به تقاضای بالای اجتماعی متقاضیان و با توجه به امکانات فراوان آموزشی به ویژه اساتید کافی، فضاهای گسترده آموزشی و پژوهشی، آزمایشگاهی و کارگاهی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که اخیراً از طریق تجمیع فضاهای آموزشی، پژوهشی و آزمایشگاهی و کارگاهی و جذب اساتید جدید فراهم شده است، از کلیه ظرفیت های قانونی موجود از جمله قانون تأیید رشته های دانشگاه آزاد اسلامی مصوب 14/2/1367 مجلس شورای اسلامی که با شماره 14680/ق5 مورخ 28/2/1367 ابلاغ شده است که حسب اعلام شماره 61433 مورخ 18/9/1393 معاون قوانین مجلس شورای اسلامی دارای اعتبار قانونی بوده و لازم الاجرا می باشد، استفاده کرده و برای مهرماه و بهمن ماه سال 1394 پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی) صورت گیرد تا از این طریق پاسخی درخور به سیل مشتاقان تحصیلات عالی در کشور داده شود تا فرزندان خانواده ها در نزدیک دانشگاه به خانواده خودشان ادامه تحصیل دهند و از خروج سالانه میلیونها دلار ارز از کشور جلوگیری شود.

نگذارید با پول خانواده های ایرانی اقتصاد و دانشگاههای درجه 2 و 3 کشورهای منطقه توسعه یابد و تبعات فرهنگی و اجتماعی ناشی از مهاجرت فرزندان این مردم به خارج از کشور دامنگیر جامعه شود. ضمن اینکه بسیاری از این عزیزان که به دلیل عدم امکان ادامه تحصیل در داخل مجبور به مهاجرت می شوند از ابتدای تحصیل تا اخذ درجه لیسانس یا فوق لیسانس برای هر یک صدها میلیون ریال از اقتصاد ملی هزینه شده است که مسلماً خروج آنها از کشور ضربه دیگری به اقتصاد ملی و توسعه علمی ایران خواهد بود.تاریخ خبر 94/08/16

*****************************************************************************************

کسب مقام اول توسط تیم بتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان در مسابقات ملی بتن، در بخش بتن سبک پرمقاومت (مکعب بتنی)

تیم بتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان در مسابقات ملی بتن که روز چهارشنبه 94/08/20 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار گردید، در بخش بتن سبک پرمقاومت (مکعب بتنی) موفق به کسب مقام اول در بین تیم های شرکت کننده گردید.

این دوره از مسابقات با حضور بیش از 20 تیم از دانشگاه های مختلف سرار کشور در دو بخش بتن سبک پر مقاومت و هنر‌های بتنی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران برگزار گردید. در بخش مسابقه بتن سبک پر مقاومت دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

تیم بتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان با حضور آقایان سروش غزنوی و احمد محمودی و خانم ها آذر معانی، مریم رحمانی و زهرا حاجی شریفی به سرپرستی مهندس سعید خوشنویسان از اساتید گروه عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان، در این دوره از مسابقات شرکت کرده بودند.

 تاریخ خبر 94/08/24

*****************************************************************************************
شرکت اعضاي هيات علمي در کنفرانس های بين المللي معتبر خارج از کشور

شرکت اعضاي هيات علمي در کنفرانس های بين المللي معتبر خارج از کشور (مشاهده)تاریخ خبر 94/08/17

****************************************************************************************
نيازهاي تحقيقاتي شرکت ذوب آهن اصفهان

نيازهاي تحقيقاتي شرکت ذوب آهن اصفهان (مشاهده)تاریخ خبر94/08/17

****************************************************************************************
برگزاری کارگاه آشنايي با قوانين پژوهشي و پروپزال نويسي ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی

                                                   
کارگاه "آشنايي با قوانين پژوهشي و پروپزال نويسي" ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی در روز سه شنبه مورخ 94/08/26 ، از ساعت 10 الی 12 در سالن دفاعیه (ساختمان تحصیلات تکمیلی) برگزار میگردد.
متقاضیان  جهت ثبت نام به آقاي گلزاري (مسئول امور دان
شجویی) یا آقاي دکتر حقيقت ( مسئول تحصیلات تکمیلی) مراجعه نمایند.تاریخ خبر 94/08/19

*****************************************************************************************
ابلاغ آئين نامه نحوه تخصيص بودجه به کانون هاي فرهنگي، هنري، اجتماعي، ادبي، ديني-مذهبي از سوي معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه

ابلاغ آئين نامه نحوه تخصيص بودجه به کانون هاي فرهنگي، هنري، اجتماعي، ادبي، ديني-مذهبي از سوي معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه (مشاهده) تاریخ خبر 94/08/26

******************************************************************************************
برگزاری جشنواره ملی ایده های برتر

برگزاری جشنواره ملی ایده های برتر (مشاهده)تاریخ خبر 94/08/26
 

 

برچسب ها : آبان 94