کسب مقام دوم تیم بتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان در مسابقات ملی موسسه بین المللی بتن آمریکا(ACI)-شاخه ایران

تیم بتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان به سرپرستی آقای مهندس سعید خوشنویسان در هفدهمین مسابقات ملی دانشجویی بتن در گرایش بتن الیافی(توپ بولینگ بتنی)موفق به کسب مقام دوم این دوره مسابقات شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان ضمن بیان این خبر افزود: این دوره از مسابقات با حضور بیش از 100 تیم از دانشگاه های سراسر کشور در گرایش های بتن الیافی(توپ بولینگ)،سازه محافظ تخم مرغ،بتن متخلخل و بتن سبک پرمقاومت(هدفمند) زیر نظر مرکز تحقیقات بتن و با همکاری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در محل نمایشگاههای بین المللی تهران در تاریخ 24و25 آذرماه برگزار شد.

وی افزود در بخش مسابقه بتن الیافی(توپ بولینگ بتنی) دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان،دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان و دانشگاه آزاد  اسلامی واحد اسلامشهر به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

 اعضای تیم بتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان(به سرپرستی مهندس سعید خوشنویسان):

-سروش غزنوی-احمد محمودی-امیرحسین نوری-مهرداد معصمی-هادی اسدی-محمدحسین معمارباشی-مهسا خوبان-مریم رحمانی-زهرا حاجی شریفی-امید بیگدلی-حمیدرضا شهیدی-حسین استهلکی-سید پوریا جمشیدی.تاریخ خبر 93/10/01

***********************************************************************************************
 

تاریخ امتحان آزمایشگاه مقاومت مصالح (تاریخ خبر 93/10/08)و هماهنگی امتحان معرفی به استاد

قابل توجه دانشجویان گرامی

 امتحان آزمایشگاه مقاومت مصالح (استاد گلمحمدی) روز چهارشنبه مورخ 93/10/10 ساعت 11:30 برگزار می گردد.

قابل توجه دانشجویان گرامی

دانشجوياني که در نيمسال جاري درس معرفي به استاد اخذ نموده اند جهت هماهنگي تاريخ امتحان حداکثر تا تاريخ 93/10/09 به آقاي گلزاري مراجعه و يا با شماره 09017795773 تماس حاصل نمايند. در غير اين صورت امتحانات اين قبيل از دانشجويان به زماني بعد از بازه امتحانات موکول خواهد شد.تاریخ خبر 93/10/06

**********************************************************************************************
 

اطلاعیه دریافت وام وزارت علوم

با توجه به اختصاص اعتبار جديد وام وزارت علوم، خواهشمند است هر چه سريعتر جهت دريافت مدارک براي اخذ وام به صندوق رفاه ( آقاي اعظمي) مراجعه فرمائيد.

مقررات وام وزارت علوم

1- وام وزارت علوم با بازپرداخت بعد از فارغ التحصيلي مي باشد.
2- زمان شروع اقساط وام 9 ماه بعد از فارغ التحصيلي بوده و براي دانشجوياني که سرباز مي باشند طول مدت خدمت سربازي به آن اضافه مي شود.
3-کارمزد وام 4% بوده و زمان محاسبه آن از زمان اولين وام دريافتي مي باشد.
4-پرداخت وام به دانشجويان کارداني و کارشناسي ناپيوسته حداکثر 4 ترم ، کارشناسي ارشد حداکثر 4 ترم ، و کارشناسي پيوسته حداکثر 6 ترم مي باشد.
5-دانشجويان در زمان فارغ التحصيلي و تسويه حساب مي بايست به صندوق رفاه مراجعه و 10% مبلغ کل وام را به منظور دريافت دفترچه اقساط پرداخت نمايند. در غير اينصورت دفترچه اقساط صادر نخواهد شد.
6-در صورتيکه دانشجوي فارغ التحصيل جهت دريافت دفترچه اقساط مراجعه ننمايد مشمول جريمه ديرکرد شده و مي بايست کل وام را يکجا پرداخت نمايد.
7-  دانشجو در صورت انصراف ، اخراج و ترک تحصيل مي بايست کل وام را همراه با کارمزد يکجا پرداخت نمايد.
8- در صورتيکه دانشجو پس از دريافت دفترچه در تاريخ هاي مقرر شده در دفترچه اقساط خود را پرداخت ننمايد، اقساط عقب افتاده مشمول جريمه خواهد شد.تاریخ خبر 93/10/08

**************************************************************************************************
 

برگزاری هفتاد و پنجمین جلسه شورای پژوهش و فناوری استان اصفهان دردانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان

 هفتاد و پنجمین جلسه شورای پژوهش و فناوری استان اصفهان با حضور دکتر حسین فقیهیان معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و معاونین پژوهش و فناوری دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان برگزار گردید.

دکتر فقیهیان در ابتدای این جلسه ضمن بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان یکی از پیشگامان عرصه درآمدزایی در استان اصفهان است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی باید از دانش محوری خارج شده و به سوی پژوهش محوری برود و در این بین معاونین پژوهشی از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اولین قدم برای این کار را تفکر حاکم بر دانشگاه دانست و گفت: باید تفکر ما تفکر پژوهش محور باشد. همچنان که بخشنامه های بسیاری از سوی سازمان مرکزی در این راستا صادر شده است.

وی ادامه داد: ما باید وارد کارهای پژوهشی شویم و ضمن فراهم کردن بستر های فیزیکی لازم، می بایست تفکر پژوهشی را زیاد کرده و مدیران، اساتید و کارکنان دانشگاه را به چالشهای پژوهشی وارد کنیم و از توانایی ها و پتانسیل های خودمان بهره بیشتری بگیریم.

ایشان با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی و بیانات مقام معظم رهبری و استفاده از آن، در اهداف پژوهشی را یکی از رسالات پژوهشگران دانست.

در پایان حاضرین در این جلسه از قسمت های مختلف مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان بازدید کردند.تاریخ خبر 93/10/09

*************************************************************************************************

دکتر میرزاده با نگاه و منش فرهنگ‌مدار معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد را هدایت کرده است

 همزمان با هفته وحدت، نخستین همایش سراسری معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با سخنرانی دکتر طه هاشمی آغاز به کار کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مراسم افتتاحیه این همایش با حضور آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس هیأت موسس، دکتر  حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی و جمعی از معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار شد.

دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در سخنرانی ابتدایی این همایش ضمن تبریک زادروز پربرکت حضرت محمد (ص) و هفته وحدت، با تقدیر از حضور حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این مراسم، گفت: پس از یک سال و اندی که از فعالیت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در دوره جدید می‌گذرد، ضرورت ایجاب می‌کرد که چنین همایشی برگزار شود تا فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبیین و تجربیات موفق در این زمینه مطرح و همچنین برنامه‌های آینده همراه با اولویت های موجود ارائه شود.

طه هاشمی با مثبت خواندن نگاه و منش فرهنگ‌مدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: در طول این مدت دکتر میرزاده با نگاه دقیق و فرهنگی خود، این معاونت را هدایت کرده است.

ارتقای سطح تشکیلات حوزه فرهنگی و اجتماعی

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه افزود: در دوره جدید فعالیت‌های خود، پس از بررسی های بسیار به این نتیجه رسید که تغییر در نگاه، محتوا و روش‌ها و شیوه های گذشته اجتناب ناپذیر است.  در نتیجه، راهبردها، برنامه‌ها و رویکردهای برنامه محور و تحول گرا را در حوزه‌های مرتبط در دستور کار خود قرار داد که می‌توان به تدوین نظام جامع بودجه ریزی عملیاتی فرهنگی و ساماندهی جدید ساختار تشکیلاتی مناسب با وظایف صف و ستاد و اجرای نظام جامع ارزیابی و پایش عملکردها بر اساس گزارش‌های میدانی و داده‌های فراهم آوری شده بر پایه نمایه‌های کمّی قابل سنجش، در طول سال اخیر اشاره کرد.

او در ادامه تاکید کرد: الحاق واژه «اجتماعی» به معاونت فرهنگی در واقع، پیوستگی حوزه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی که دو جزء لا ینفک هستند، دانشگاه را در مسیر اصلی خود قرار داد.

دکتر طه هاشمی با تبیین برنامه های صورت‌گرفته در معاونت فرهنگی و اجتماعی در طول 16 ماه گذشته، اظهار  کرد: از مهمترین برنامه های این معاونت می توان به تشکیل شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ارتقای سطح تشکیلات حوزه فرهنگی و اجتماعی و افزایش بودجه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.

وی افزود: شورای عالی راهبردی فرهنگی و اجتماعی با حضور استادان مبرز حوزه و دانشگاه و به ریاست آقای دکتر میرزاده تشکیل گردید. هم اکنون جلسات آن به طور منظم برگزار می‌گردد. به تبع آن، شوراهای راهبردی فرهنگی و اجتماعی استانی متناظر با شورای عالی در حال تشکیل است.

دکتر هاشمی از برگزاری 14 همایش با موضوع سبک زندگی پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) خبر داد و افزود: ساماندهی اردوهای زیارتی «راهیان نور» و اردوهای تفریحی و سیاحتی ایران‌گردی در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.تاریخ خبر 93/10/16

**************************************************************************************************

  نحوه پرداخت شهریه جهت ثبت نام نیمسال دوم 94-93 :

1) واریز بدهی های قبلی و تسویه وام های گذشته

2)واریز شهریه های مندرج در جدول زیر بصورت نقد(اینترنتی)جهت باز شدن فایل ثبت نام قبل از انتخاب واحد(4 بهمن ماه لغایت 9 بهمن ماه):

کارشناسی ارشد واریز مبلغ 16،000،000 ریال
کارشناسی پیوسته و ناپیوسته واریز مبلغ 7،000،000 ریال
کاردانی واریز مبلغ 5،000،000 ریال
3)انتخاب واحد از تاریخ 4 بهمن ماه لغایت 9 بهمن ماه.....تاریخ خبر 93/10/23


**************************************************************************************************

تشکیل کمیته تخصصی توسعه فناوری و ارتباط با صنعت در استان‌ها

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی در ابلاغی به معاونان هماهنگی هیات امنای استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: نظر به اهمیت و جایگاه بالای توسعه فناوری و ارتباط با صنعت و جامعه در تعاملات و کارکرد واحدهای دانشگاهی، ایجاد بستر و ساختار مناسب برای نظارت و ارزیابی واحدها در این خصوص الزامی است.

وی خطاب به معاونان هماهنگی هیات امنای استان‌ها خاطرنشان کرده است که"کمیته تخصصی توسعه فناوری و ارتباط با صنعت"در شورای پژوهش و فناوری هر استان به منظور راهبری وظایف محوله و تعامل و همکاری روزافزون با صنایع موجود تشکیل و اقدام مقتضی در این خصوص انجام شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، ارسال فعالیت‌های صورت گرفته از سوی این کمیته برای ارزیابی مستمر، بصورت منظم و هر سه ماه به مرکز توسعه فناوری و ارتباط با صنعت این معاونت را لازم دانسته است.تاریخ خبر 93/10/27

**************************************************************************************************

یک فرصت استثنایی برای دانشجویان علوم پزشکی بازمانده از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شرایط ثبت‌نام دانشجویان علوم پزشکی بازمانده از تحصیل در این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، عوامل مختلفی نظیر هزینه‌ها، مشکلات خانوادگی، کاری و ... باعث می‌شود تا دانشجویان و جوانان در دوران تحصیل و یا قبل آن با مشکل مواجه شده و اقدام به ترک تحصیل‌کرده‌ یا از تحصیل باز بمانند و نتوانند در رشته مورد علاقه خود بویژه رشته‌های علوم پزشکی ادامه تحصیل دهند.

دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این راستا در بخشنامه‌ای به نمایندگان تام‌الاختیار خود در هیات امنای استان‌ها، معاونان هماهنگی، دبیران هیات امنای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: با توجه به نقش برجسته دانشگاه آزاد اسلامی در تحقق عدالت آموزشی و فراهم کردن امکان تحصیلات عالی در سراسر کشور، همه دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که به دلایل مختلف از ادامه تحصیل باز مانده، ترک تحصیل کرده و یا در صورت قبولی ثبت نام نکرده‌اند، یا انصراف داده‌اند، در صورت مراجعه برای ادامه تحصیل بر اساس نظر شورای آموزشی حوزه علوم پزشکی دانشگاه با شرایط زیر ثبت نام و شروع به تحصیل کنند:

1.  واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی درخصوص این افراد موظف هستند نسبت به احراز سوابق آموزشی، آزمون و دانشجویی (از جمله وضعیت نظام وظیفه دانشجویان ذکور که منع ادامه تحصیل نداشته باشند) متقاضی مطابق ضوابط ثبت نام اقدام کنند.

2.  معادل سازی واحدهای گذرانده شده قبلی دانشجو باید طبق آیین‌نامه‌های رشته‌ها و مقاطع مختلف گروه پزشکی ابلاغی وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی صورت پذیرد.

3.  چنانچه رشته تحصیلی متقاضی در واحد دانشگاهی دایر نباشد، امکان انتقال و ادامه تحصیل در نزدیک‌ترین واحد دانشگاهی با هماهنگی و نظر مرکز توسعه آموزش پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه فراهم شود.

4.  نیم‌سال‌های عدم مراجعه بدون احتساب در سنوات و بدون دریافت هیچگونه شهریه‌ای اعم از ثابت و متغیر لحاظ و شهریه مطابق دانشجویان ورودی جدید محاسبه و اخذ شود.

5.  در صورتی که بنا به هر دلیل دانشجویان قصد میهمانی به واحدهای دیگر را داشته باشند، الزاماً باید در واحد مبدا ثبت‌نام و امور آموزشی مربوط را انجام دهند، سپس با اعلام علت نقل و انتقال از طریق سامانه (نقل و انتقالات) اقدام قانونی به عمل آید.

6.  واحدهای دانشگاهی موظفند نتیجه اقدام را به تفکیک اسامی ثبت‌نام شدگان به معاونت‌های سنجش و پذیرش و علوم پزشکی دانشگاه در سازمان مرکزی اعلام کنند.

7.  این بخشنامه شامل دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی که با احکام قضایی یا انضباطی دائم از دانشگاه اخراج یا به دلیل افت تحصیلی اخراج آموزشی شده‌اند، نمی‌شود.

8.  ثبت نام با تاخیر پذیرفته شدگان گروه پزشکی حداکثر یک سال پس از اعلام قبولی امکان‌پذیر است و قابل تسری به قبول شدگان سال‌های قبل نخواهد بود.

تبصره: مواد استثنایی منوط به اخذ مجوز لازم از کمیسیون موارد خاص حوزه علوم پزشکی دانشگاه است.

9.  این بخشنامه صرفا یکبار برای نیمسال دوم سال تحصیلی 93-94 قابل اجرا است.

در مواردی که در اجرای این بخشنامه ابهامی وجود داشته باشد، مراتب از طریق حوزه معاونت علوم پزشکی دانشگاه استعلام شود.

به گزارش آنا، مرداد سال جاری نیز رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای در راستای رفاه حال جوانان و علاقه‌مندان به تحصیل، فرصت بازگشت دانشجویان بازمانده از تحصیل یا ترک تحصیل‌کرده‌ها را بدون دریافت هیچ‌گونه شهریه‌ای اعم از ثابت و متغیر فراهم کرد که مورد استقبال بسیاری از دانشجویان مبتلابه قرار گرفت.تاریخ خبر 93/10/29

***************************************************************************************************

تغییر تاریخ حضور درس پروژه مالی

قابل توجه دانشجویان کاردانی و کارشناسی حسابداری :

دانشجویانی که درس پروژه مالی را در ترم 1-94-93 اخذ نموده اند ، تاریخ حضور برای درس فوق 93/11/18 ساعت 10صبح می باشد.تاریخ خبر 93/10/29

****************************************************************************************************

  زمانبندی ثبت نام و نحوه پرداخت شهریه جهت ثبت نام نیمسال دوم 94-93 :

گروه حسابداری،کشاورزی و کامپیوتر 93/11/04 لغایت 93/11/06 از ساعت 9 صبح تا 16
گروه عمران،مکانیک و برق 93/11/07 لغایت 93/11/09 از ساعت 9صبح تا 16

نحوه پرداخت شهریه جهت ثبت نام

1) واریز بدهی های قبلی و تسویه وام های گذشته

2)واریز شهریه های مندرج در جدول زیر بصورت نقد(اینترنتی)جهت باز شدن فایل ثبت نام قبل از انتخاب واحد(4 بهمن ماه لغایت 9 بهمن ماه):

کارشناسی ارشد واریز مبلغ 16،000،000 ریال
کارشناسی پیوسته و ناپیوسته واریز مبلغ 7،000،000 ریال
کاردانی واریز مبلغ 5،000،000 ریال

تاریخ خبر 93/10/30

***************************************************************************************************

برگزاری مسابقات فوتسال

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان در نظر دارد به منظور توسعه ورزش دانشگاهها و به مناسبت دهه مبارک فجر و سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، مسابقات فوتسال بین دانشگاهی را برگزار نماید.

جهت دریافت آیین نامه اینجا را کلیک نمایید.تاریخ خبر 93/10/30

***************************************************************************************************

 

 


 

 

 

 

 

 

برچسب ها : آرشیو دی 93