قابل توجه دانشجویان   (خصوصاً جدید الورود)

بخش اول- توصيه هاي عمومي :


1-     مهمترين انتخاب شما در دانشگاه، انتخاب دوست همکلاسی وهم اتاقی است زيرا هم اتاقي ها بيشتر ساعات شبانه روز را با هم زندگي كرده و در كنار هم هستند و اغلب افرادي كه در ترم اول هم اتاقي مناسبي پيدا كنند در ترم هاي بعدي از هم جدا نمي شوند. تجربه نشان داده كه دوستان خوب باعث رشد معنوي و درسي همديگر شده و دوست بد، زندگي خيلي از دانشجويان را به تباهي ونابودي كشانده است به طور مثال ورود در مسائلي چون اعتياد و يا معضلات اخلاقي كه موجب افت تحصيلي و حتي اخراج دانشجو از دانشگاه نيز گرديده است. پس تا دير نشده اگر دوستان تان را انتخاب كرده ايد تجديد نظر نماييد و اگر قصد انتخاب دوست داريد دقت خاص داشته باشيد. چرا كه افراد مغرض از ایجاد این دوستی ها به دنبال مقاصدي شوم هستند. 

 2-  بزرگترین خطری که امروز جوانان این مرز و بوم را تهدید می کند دام رهایی ناپذیر اعتیاد به انواع مـواد مخـدر و مواد روان گردان است. انـتظار می رود شما عزیزان در این موارد اطلاعات خود را بیشتر نموده تا خدای ناکرده در این دام خانمان سوز گرفتار نشوید و به عنوان یک دانشگاهی، دیگران را نيز نسبت به عواقب شوم آن آگاه نمایید. خوابگاههاي دانشجويي بايد در شأن دانشجو و دور از مسائل غير اخلاقي باشد كه اين موضوع براي اكثر دانشجويان فهيم روشن است اما در عين حال تذكر داده مي شود: در صورت عدم رعايت قوانين دانشگاه در خوابگاه، خصوصاً دامن زدن به معضلاتي چون استفاده از انواع مواد مخدر و روان گردان، مشاهده و ترويج فيلم هاي غير اخلاقي؛ دانشگاه از طريق كميته انضباطي جهت حفظ سلامت محيط، با متخلف برخورد   جدی قانوني مي نمايد. چنانچه دانشجويان شاهد تخلفات دوستانشان بوده و سكوت كنند در حقيقت نه تنها به او كمكي نكرده اند بلكه در رسيدن دوستشان به منجلاب هاي بعدي نيز مقصر هستند، مصداق اين مطلب كه:           

   «چو می بيني كه نابينا و چاه است                اگر خاموش بنشيني گناه است».*****************************************
هشدار

هر تلفن همراه دارای یک میکروفون بسیار حساس است که همواره قابل فعال شدن می باشد
فعال کردن این میکروفون نیازی به برقراری تماس با گوشی ویا حتی روشن بودن گوشی ندارد
امروزه یکی از روشهای پر سود برای شرکتهای سازنده گوشی فروش دستگاههای فعال کننده میکروفون تلفن همراه می باشد

 توجه : شرکت نوکیا از جمله متهمان شنود گوشی همراست


روش مقابله:

حتی الامکان در جلسات مهم باتری موبایل را از گوشی خارج نمائید
پیامکهای ناشناس دارای حجم بیش از یک smsرا باز ننمائید
اطلاعات مهم را برروی گوشی همراه ذخیره ننمائید

************************************آیا قدرت«نه» گفتن به خواسته های نامعقول دور از شان خود را دارید؟؟
در برابردرخواستهای نامعقول دوستان ،تقدیم هدایای بی دلیل (که خواسته ای در کنار آن است)وتشویق به استعمال دخانیات ومواد مخدر بی درنگ« نه»بگوئید
گفتن« نه »اگر چه باعث می شود دوستانی را ازدست بدهید .اما در عوض پشیمان نخواهید شد

 

برچسب ها : توصیه های عمومی