آیین آغاز سال تحصیلی جدید مدارس سما با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

آیین آغاز سال تحصیلی جدید مدارس سما با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاریخ خبر 94/07/01

******************************************************************************************

برگزاری سمینار آموزشی ویژه اعضای هیئت علمی

برگزاری سمینار آموزشی تحت عنوان "ساختار و شیوه نگارش استانداردهای ملی ایران شماره 5 ویرایش 1394" توسط دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان (مشاهده) تاریخ خبر 94/07/01

******************************************************************************************
نیمی از بار تحصیلات تکمیلی کشور، روی دوش دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دهه 70 و 80 برای نسل جوان، دهه تب و تاب کنکور بود. امروز اکثر کنکوری‌های آن زمان فارغ‌التحصیل شده‌اند، اما هم‌چنان در تب و تاب کنکورند، اما کنکور کارشناسی ارشد و دکتری.

گویی مشکلات ادامه تحصیل در سیستم آموزش عالی با این نسل بزرگ می‌شود، ظرفیت کم دانشگاه‌ها برای پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و درخواست یک میلیونی برای این دوره‌ها ضرورت توسعه تحصیلات تکمیلی را آشکار می‌کند و دانشگاهی که در دهه 60 و 70، بار زیادی از دانشگاه رفتن جوانان کشور را به دوش کشید، اکنون در دهه 90، 56 درصد از بار تحصیلات تکمیلی نخبگان جوان را بر دوش دارد.

ضرورت‌های توسعه تحصیلات تکمیلی

چهار سال پیش، سند برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی، توسعه تحصیلات تکمیلی را به عنوان قانون به سیستم آموزش عالی و دانشگاه‌ها ابلاغ کرد، از آن زمان تاکنون بسیاری از دانشگاه‌ها درصدد آن برآمدند تا در این مسیر رشته‌های جدید راه‌اندازی کنند و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را گسترش دهند.

رهبر معظم انقلاب هم در سند علم و فناوری، توسعه تحصیلات تکمیلی را مهم‌ترین علت رشد شتاب علمی کشور خواندند و به دانشگاه‌ها توصیه کردند با جذب هیئت علمی شایسته و تجهیز آزمایشگاه‌ها مقاطع تحصیلات تکمیلی را توسعه دهند.

اما مهاجرت جوانان به بهانه ادامه تحصیل، یکی از شایع‌ترین اتفاق‌هایی است که جامعه امروز ایران با آن مواجه است. شرایط اقتصادی، ظرفیت کم در مقاطع تحصیلات تکمیلی، بیکاری و ناامیدی از دلایلی است که نسل جوان ایران را مجبور به مهاجرت می‌کند. مشکلی که شاید با توسعه تحصیلات تکمیلی رفع شود.

برای توسعه تحصیلات تکمیلی چه چیزهایی لازم است؟

اولین چیزی که دانشگاه‌ها را در توسعه تحصیلات تکمیلی با مشکل مواجه می‌کند، هیئت علمی است دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به استادان مجرب نیاز دارند.

گذشته از کادر علمی استاندارد، برای راه‌اندازی رشته‌های جدید کارشناسی ارشد و دکتری و هم‌چنین افزایش ظرفیت در این رشته‌ها تجهیزات علمی لازم است، یعنی دانشگاه‌ها علاوه بر هیئت علمی باید شرایط پژوهش را هم برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی فراهم کنند.

وزارت علوم دولت روحانی برای این مشکلات، راه‌ حل‌های زیادی ارائه کرده است، کاهش بروکراسی جذب هیئت علمی برای دانشگاه‌ها و کمک به دانشگاه‌های دولتی در جهت تجهیز و ارتقای آزمایشگاه‌ها اقداماتی است که این وزارت‌خانه در دوسال گذشته انجام داده است.

مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی هم با توجه به اینکه بار 56 درصدی تحصیلات تکمیلی را برعهده دارد، درصدد یکپارچه سازی آزمایشگاه‌ها، تجهیز کارگاه‌ها، جذب هیئت علمی و ارتقای استادان این دانشگاه برآمده است.

ظرفیت‌سازی از صندلی‌های خالی

موضوع مهاجرت جوانان درحالی گریبان‌گیر دولت شده، که دانشگاه آزاد اسلامی در دو سال گذشته تلاش‌های زیادی برای گسترش مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری انجام داده است.

مدیریت جدید این دانشگاه، توسعه تحصیلات تکمیلی را یکی از راه‌های جلوگیری از خروج جوانان می‌داند.

میرزاده، دو سال است که در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار شده، او تحصیلات تکمیلی را راه‌کاری برای مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی می‌داند و معتقد است، بسترسازی دراین زمینه موجب می‌شود؛ پتانسیل نیروی جوان از کشور خارج نشود.

 
 

میرزاده، دو سال است که در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار شده، او تحصیلات تکمیلی را راه‌کاری برای مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی می‌داند و معتقد است، بسترسازی دراین زمینه موجب می‌شود؛ پتانسیل نیروی جوان از کشور خارج نشود.

او مهم‌ترین علل توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی را استفاده از ظرفیت جوان کشور در تولید علم، جلوگیری از خروج جوانان، پاسخگویی به نیاز جامعه و جلوگیری از خارج شدن سرمایه کشور خوانده است.

دانشگاه آزاد اسلامی با اجرای طرح «ساها» آزمایشگاه‌های خود را به هم متصل کرده وطرح‌های پژوهشی را در الویت برنامه‌ریزی‌هایش قرار داده است تا امکانات تحصیل در دوره‌های ارشد و دکتری فراهم شود.

مدیریت این دانشگاه با تاکید براستانداردهای وزارت علوم و اجرای برنامه‌های فرهنگی و علمی توانسته سطح کیفیت آموزشی را در تحصیلات تکمیلی بالا ببرد.

اجرای این برنامه‌ها سبب شده صندلی‌های خالی این دانشگاه با دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی پر شود.

جذب و اصلاح هرم هیئت علمی دانشگاه آزاد برای توسعه تحصیلات تکمیلی

یکی از عوامل افزایش کیفیت آموزشی در دوره‌های ارشد و دکتری استفاده از استادان متخصص با رتبه علمی بالا است. جذب هیئت علمی و ارتقای رتبه علمی استادان از برنامه‌هایی است که دانشگاه آزاد در دوسال اخیر دنبال می‌کند.

این دانشگاه برای بالا بردن کیفیت آموزش و هم‌چنین توسعه تحصیلات تکمیلی از آبان ماه 92 تاکنون بیش از 2000 نفر عضو هیئت علمی جذب کرده است.

به گفته معاون امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد، اصلاح هرم جذب هیئت علمی و اخذ مجوز برای رشته‌های تحصیلات تکمیلی مهم‌ترین برنامه معاونت آموزشی است.

دانشگاه آزاد اسلامی با اصلاح هرم جذب هیئت علمی، به میزان بسیار زیادی بوروکراسی را در این مسئله کاهش داده تا روند جذب با سرعت بیشتری انجام شود.

از سوی دیگر، دانشگاه با تشویق اعضای هیئت علمی خود تلاش می‌کند، رتبه علمی استادانش را بالا ببرد.اخبار هیئت ممیزه این دانشگاه نشان می‌دهد؛ هر دو هفته یکبار نزدیک به 10 پرونده عضو هیئت علمی برای ارتقا تصویب می‌شود.

هم‌چنین طبق گفته‌های رئیس هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، استقبال بی نظیری از فراخوان‌های جذب هیئت علمی این دانشگاه صورت گرفته، و دانشگاه قصد دارد تا پایان سال 94 پنج هزار نفر را در 32 گروه جذب کند. این در حالی است که رییس دانشگاه آزاد اسلامی بارها تاکید کرده این دانشگاه تا پایان سال 1396 در مجموع 20 هزار عضو هیات علمی جدید به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی افزوده می‌شوند.

دانشگاه آزاد اسلامی با تغییر مدیریت در دوسال گذشته، دستخوش تحولات زیادی بوده است، توجه به وضعیت علمی استادان و دقت در روند و گزینش افراد برای جذب در هیئت علمی، از تغییر در زیرساخت‌های این دانشگاه خبرمی‌دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر عدالت آموزشی، توسعه تحصیلات تکمیلی با کیفیت بالا را یک وظیفه قانونی برای دانشگاه خوانده است و رشد علم و فناوری را در گرو این موضوع می‌داند.

توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی علیه جوسازی رسانه‌ای

آنچه موجب جوسازی در توسعه تحصیلات تکمیلی علیه دانشگاه آزاد اسلامی شد، رشته‌هایی بود که منتقدان ادعا می‌کردند بدون مجوز دراین دانشگاه تدریس می‌شود. این رویکرد تلاش می‌کرد تا افکار عمومی دانشجویان را در تقابل با دانشگاه آزاد اسلامی قرار دهد.

این موضوع یکی از مشکلاتی بود که مدیریت جدید دانشگاه در آغاز کار خود با آن مواجه شد، اما با برنامه‌های کوتاه مدت و تعامل با وزارت علوم، هم‌چنین ادغام واحدهای علوم و تحقیقات در واحدهای مرکز استان و جذب هیئت علمی برای رشته‌های «دارای نقص» بحران سازی «دلواپسان» را به بن بست رساند.

لازم به ذکر است که نه تنها جامعه علمی بلکه بیش از 200 نفر از نمایندگان مجلس از برنامه‌های توسعه تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی حمایت می‌کنند. به طوری که رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حمایت از برنامه‌های توسعه تکمیلی دانشگاه آزاد، عنوان کرده: «این دانشگاه با وجود دارا بودن اعضاء هیئت علمی و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب نتوانسته بود تحصیلات تکمیلی را آن‌طور که در خور و شایسته دانشگاه است، توسعه دهد. لکن این اتفاق در زمان مدیریت دکتر میرزاده عملیاتی شده و این اتفاق مهم و ماندگار از تحمیل بسیاری از هزینه‌های مادی و معنوی بر جوانان این مرز و بوم و خانواده‌های آنان جلوگیری کرد.»

امروز دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین نقش در توسعه تحصیلات تکمیلی را در بین دانشگاه‌های کشور دارد. این دانشگاه با جذب هیئت علمی، ارتقای رتبه علمی استادان، تجیهز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها و انجام طرح‌های پژوهشی تلاش می‌کند با توسعه تحصیلات تکمیلی از خروج جوانان و سرمایه از کشور جلوگیری کند.

دانشگاه آزاد اسلامی براساس عدالت آموزشی سعی دارد، طبق سند چشم انداز 1404 جمهوری اسلامی رشد شتاب علمی کشور را بالا ببرد، و فارغ از نگاه‌های سیاسی اهداف خود را محقق سازد.تاریخ خبر 94/07/03

****************************************************************************************
تمديد زمان ثبت نام

آن دسته از دانشجویانی که تاکنون ثبت نام نکرده اند، می توانند از تاریخ سه شنبه 94/07/07 لغایت جمعه 94/07/10، بصورت اینترنتی ثبت نام نمایند.
                            تاریخ خبر 94/07/05
*****************************************************************************************
عمل جراحی نادر در بیمارستان بوعلی دانشگاه آزاد اسلامی

نخستین جراحی بازسازی پیوند عروقی - عصبی بافت فک و صورت با کمک پرینتر سه بعدی در بیمارستان بوعلی دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، بیمار تحت درمان در این جراحی «عروج احمدی» جوان 37 ساله‌ای بود که در سال 1390 به علت دندان درد به یک دندانپزشک عمومی مراجعه می‌کند. در آن زمان بعد از کشیدن دندان، پزشک برای مدتی مصرف آنتی بیوتیک را برای وی تجویز می‌کند، اما مصرف این داروها نتوانسته بود برای بیمار کمک کننده باشد و هر روز تورم ناشی از عفونت در صورت او نمایان‌تر می‌شد که در نهایت بعد از نمونه‌برداری‌های انجام شده از ناحیه فک، تشخیص داده می‌شود که فک تحتانی بیمار دچار تحلیل شده و پس از گذشت یکسال توسط دکتر «فرزین سرکارات» تحت عمل جراحی در نیمه چپ فک قرار می‌گیرد که در ابتدا ایمپلنت‌هایی برای بیمار کار گذاشته و توده سرطانی برداشته می‌شود اما بعد از گذشت مدتی امسال پزشکان مجبور شدند برای پیوند استخوان فک بیمار نخستین جراحی بازسازی پیوند عروقی – عصبی بافت فک و صورت با کمک پرینتر سه بعدی را در بیمارستان بوعلی سینا وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی برای او انجام دهند.

دکتر فرزین سرکارات، مدیر گروه جراحی فک و صورت دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص این جراحی می‌گوید: جراحی که برای این جوان انجام می‌شود شامل باسازی صورت، فک پائین و نسج سخت و نرم ناحیه فک و دهان است. یکی از ویژگی‌های خاص این جراحی در این است که از تکنولوژی‌های سه بعدی برای طراحی و آماده‌سازی نمونه کمک گرفته شده و این دو علم با یکدیگر تلفیق شده است به همین دلیل یک جراحی بسیار پیشرفته در پیش داریم و می‌توانیم بگوییم این جراحی جزو اعمالی است که برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود.

وی در خصوص شرح حال بیمار گفت: این فرد دچار سرطان در ناحیه فک شده که حدود 2.5 سال گذشته تومور بدخیم آن مورد درمان قرار گرفت که در نهایت نیمه استخوان بیمار برداشته و لنفوم‌های گردنی به خوبی طی جراحی پاکسازی شد و بعد از 2 سال پیگیری و انجام درمان‌های جانبی از قبیل شیمی درمانی و رادیوتراپی برای انجام جراحی بازسازی فک آماده شده است.

سرکارات درباره تفاوت این جراحی با جراحی‌های مشابه که در گذشته انجام می‌شد، عنوان کرد: در گذشته معمولا بافت مورد نیاز از ناحیه مورد نظر مانند لگن، پا و غیره برداشته و پیوند انجام می‌شد اما در جراحی امروز، علاوه بر استخوان، عروق نیز پیوند داده می‌شود و یک پیوند عروقی زیر میکروسکوپ برای بیمار صورت خواهد گرفت.

وی با توجه به تدارکات انجام جراحی گفت: برای اینکه دقت جراحی افزایش پیدا کند، مدلی را به کمک تکنولوژی پرینتر سه بعدی طراحی کردیم و این عمل را ما یکبار در کامپیوتر انجام دادیم در حقیقت ما نمونه این جراحی را ابتدا به کمک تکنولوژی در کامپیوتر انجام دادیم تا زاویه برش و انتقال بافت پیوندی به طور دقیق مشخص شود.

مدیر گروه جراحی فک و صورت دانشگاه آزاد اسلامی به سایر ویژگی‌های این جراحی نادر اشاره کرد و گفت: ما مدتی قبل از انجام جراحی با دانشگاه هامبورگ آلمان ارتباطاتی را برقرار کردیم و در حال حاضر یکی از پزشکان این دانشگاه در انجام این جراحی ما را یاری خواهند کرد.

وی اضافه کرد: امیدوار هستیم بیمار پس از جراحی فک هم از لحاظ عملکرد و هم زیبایی به وضعیت مناسبی دست پیدا کند.

سرکارات خاطرنشان کرد: تا قبل از این، بیماران مجبور بودند برای انجام این دسته از جراحی‌ها به خارج از کشور سفر کنند که خوشبختانه با همت دانشگاه آزاد اسلامی این امکان در کشور فراهم شد.

در ادامه امیر پرهام پیرهادی کارشناس ارشد مهندسی پزشکی با بیان اینکه امروز یکی از نادرترین جراحی دنیا به کمک دو تیم پزشکی بسیار بزرگ در حال انجام است، گفت: قرار است در این جراحی بازسازی فک برای بیمار انجام شود. ما در این جراحی از استخوان پای بیمار استخوان را خارج و برش می‌دهیم و در قسمتی که فک دچار تحلیل شده است استفاده می‌کنیم. این جراحی قبل از اینکه به مرحله اجرا برسد یکبار به صورت کلی روی صفحه کامپیوتر و به کمک نرم افزار انجام شده و تمام پروسه به وسیله مدلسازی سه بعدی و با استفاده مدل سازی سه بعدی ساخته شده و محل‌های برش، اندازه برش و نحوه قرار دادن استخوان در محل برای پزشکان مشخص شده است و محدودیت‌های موجود را برای پزشکان مانیتور کردیم.

این عضو مرکز تحقیقات جمجه، فک و صورت دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: روش پرینتر سه بعدی در دنیا بسیار رایج شده و در جراحی‌های مختلف استفاده می‌شود که خوشبختانه این روش برای اولین بار در کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی و در بیمارستان بوعلی بر روی بیمار انجام شده است.

در پایان مادر عروج احمدی که خود را برای جراحی 13 ساعته فرزندش آماده کرده بود به خبرنگار آنا، گفت: پسرم حدود 3 سال است که به شدت از درد دندان و فک رنج می‌برد.

وی افزود: پسرم 37 سال دارد و صاحب دو فرزند است و در کارخانه شامپوسازی کار می‌کرد اما به دلیل شدت بیماری، پزشکان به او گفتند باید شغل خود را تغییر دهد زیرا بو و مواد شیمیایی برای او بسیار آزار دهنده است برای همین در این مدت زندگی سختی را پشت سرگذاشتند که تنها امید ما این است که با این جراحی درد و رنج فرزندم به اتمام برسد.

او در پاسخ به این سوال که‌ آیا در خصوص نحوه جراحی توضیحاتی به شما داده شده است، گفت: پزشکان این بیمارستان به خوبی ما را در روند جراحی و پس از جراحی قرار دادند و به ما گفتند که ممکن است جراحی 13 ساعت و یا بیشتر به طول بینجامد اما در نهایت بهبودی حاصل می‌شود.تاریخ خبر 94/07/06

-**************************************************************************************
بازدید ریاست دانشگاه و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان از نمایشگاه دفاع مقدس


نمایشگاه هفته دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان در بخش‌های مختلف: لایه‌های پنهان جنگ، رشادتها و ایثارگری رزمندگان اسلام و تجاوز رژیم بعث عراق و دستاوردهای گروه انجمن علمی بتن دانشگاه در مورد پدافند غیر عامل به تصویر کشیده شده است.

در حاشیه این بازدید، عضو انجمن بتن این دانشگاه با بیان اینکه سازه محافظ در برابر حملات موشکی از سوی انجمن بتن ساخته شده، گفت: این سازه در برابر ضربات مقاومت می‌کند که در این رشته در سطح مسابقات ملی مقام دوم را کسب کرده‌ایم.

احمد محمودی افزود: انجمن علمی بتن در گرایش‌های بتن سبک، بتن گوگردی، بتن غلطکی و بتن متخلخل نیز فعالیت دارد که در این گرایش‌ها نیز موفق به کسب بیش از هشت مقام ملی در سطح کشور شده‌ایم.

سرپرست واحد گلپایگان هم با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و همزمانی آن با هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس نمادی از ایثار، از خودگذشتگی و پایمردی جوانان کشورمان است که با دست خالی با دشمن سرتاپا مسلح مقابله کردند و پوزه همه بدخواهان نظام اسلامی را به خاک مالیدند.

حمیدرضا خدایی با عرض تسلیت به مناسبت وقایع منا و جان باختن تعداد زیادی از هموطنان، افزود: در زمان حال وظیفه ما حمایت از جوانان در زمینه‌های علمی و پژوهشی است و بر همین اساس از سال 92 تاکنون انجمن‌های علمی و پژوهشی مختلفی در دانشگاه تشکیل شده که نمونه بارز آن انجمن علمی بتن است که توانسته در مسابقات مختلف شرکت و افتخارآفرینی کند.

سرهنگ محمد اسماعیل علیشاهی نیز با بیان اینکه برپایی این نمایشگاه‌ها به منظور ارج نهادن به دوران دفاع مقدس و سپاسگزاری از رشادت‌ها و ایثارگری‌های فرزندان این کشور و پیوند آن نسل با نسل جدید است، افزود: جوانان و نوجوانان در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی کار می‌کنند و پیوند باید به وجود آید تا از گنجینه دفاع مقدس استفاده کنند.

پس از این مراسم مسئولان دانشگاه به همراه مسئولان اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان با خانواده شهید والی‌الله شعیب دیدار کردند.

سرپرست واحد گلپایگان در این دیدار با حضور در منزل شهید شعیب با تبریک اعیاد قربان و غدیر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گلگون کفن هشت سال دفاع مقدس، ایستادگی و مقاومت جانانه ملت بزرگوار ایران در جنگ تحمیلی را نشان از عزم و اراده راسخ و ایمان مستحکم آنان دانست و افزود: امروز رزمندگان، جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا یاد و خاطره دفاع مقدسند و در بین جامعه نیز دارای ارزش و احترم هستند.

خیرالله شعیب، فرزند این شهید والامقام از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان است.تاریخ خبر 94/07/06

***************************************************************************************

دکتر حمید میرزاده در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و افتتاح یادمان شهدای گمنام در واحد یادگار امام خمینی(ره) گفت: وظیفه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی رسیدگی به امور دانشجویان است، زیرا این دانشگاه با سرمایه مردم و دانشجویان ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فاجعه منا، این مصیبت را تسلیت گفت و ادامه داد:‌ «به روح عزیزان از دست رفته این حادثه که به خاطر بی کفایتی مسئولان حرمین شرفین دچار فاجعه شدند درود می فرستم.»

او بیان کرد:‌ «این روزها یادآور دل‌نگرانی‌های دوران دفاع مقدس است. دورانی که در سوگ شهدا می‌نشستیم و در انتظار عزیزان به جبهه رفته بودیم. همه ما مدیون آن عزیزان هستیم، زیرا آنها از جان و مال خود گذشتند تا ایران و انقلاب باقی بمانند.»

میرزاده افزود:‌ «این مجاهدان کسانی بودند که خداوند در قرآن از آنها یاد کرده است. کسانی که خداوند آنها را دوست دارد. مجاهدین راه خدا که در سوره مائده نیز خداوند از این قوم یاد می‌کند.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر پیش‌بینی قرآن درباره قومی که در مقابل کفار ایستاد تصریح کرد:‌ «باید به خانواده‌های شهدا، ایثارگران و آزادگان تبریک گفت. زیرا خداوند بارها در قرآن از آنها یاد کرده و توفیقی برای ما بوده که این افراد در میان ملت ما و در کنار ما باشند. ما باید وظیفه خود در قبال امام(ره) و ایثارگران را ایفا کنیم.»

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با صفای باطن جزئی از انقلاب و اسلام هستند.

دکتر میرزاده در ادامه خاطر نشان کرد:‌ «باعث افتخار بنده است که امروز با دانشجویانی روبرو شده‌ام که با کمال متانت و رفاقت از مشکلاتشان با من صحبت کرده‌اند. این دانشجویان بسیار مناسب و لطیف و نرم درخواست‌هایشان را گفتند. برخی افراد با کج فهمی و کج اندیشی به این دانشجویان تهمت می‌زنند که آنها خارج از اسلام و انقلاب هستند؛ اما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با صفای باطن، جزئی از انقلاب و اسلام هستند.»

رئیس آزاد دانشگاه اسلامی با اشاره به وظایف مسئولان این دانشگاه عنوان کرد: «وظیفه ما رسیدگی به امور دانشجویان است زیرا این دانشگاه با سرمایه مردم و دانشجویان درست شده است. خانواده‌های فرهیخته ایرانی دوست داشتند فرزندانشان تحصیل کنند پس با سرمایه و پس اندازشان این امکانات را به‌وجود آوردند.»

میرزاده تصریح کرد: «تمام امکاناتی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، سرمایه مردم است. کارکنان، استادان و مدیران نباید فراموش کنند که اگر دانشجویان نباشند این دانشگاه نخواهد بود.»

میرزاده در پایان با تأکید بر اینکه دانشجویان امید و آینده کشور هستند گفت:‌ «ما افتخار می‌کنیم که در خدمت دانشجویان هستیم.»

به گزارش آنا، در این مراسم از خانواده شهدای دانشگاه آزاد اسلامی و برخی از مسئولان از جمله سردار کارگر با اهدای لوح و تندیس قدردانی شد.تاریخ خبر 94/07/07

****************************************************************************************
تغییر ساعت برگزاری کلاس درس روش تحقيق کارشناسي ارشد رشته صنايع غذايي

با توجه به درخواست جمعي از دانشجويان، کلاس درس روش تحقيق کارشناسي ارشد رشته صنايع غذايي از روز يکشنبه به روز سه شنبه ساعت 12:30 الي 14 تغيير يافت. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با آقاي دکتر خدايي تماس بگيريد.تاریخ خبر 94/07/08

******************************************************************************************
آيين نامه تخفيف شهريه دانشجويي

آيين نامه تخفيف شهريه دانشجويي (مشاهده) تاریخ خبر 94/07/11


******************************************************************************************
واحدهاي دوره دکتری

واحدهاي دوره دکتری (ph.D)  (مشاهده) تاریخ خبر 94/07/11
****************************************************************************************

آيين نامه ايمني استفاده از مواد شيميايي

آيين نامه ايمني استفاده از مواد شيميايي (مشاهده) تاریخ خبر 94/07/11

*****************************************************************************************
نوزدهمین دوره ازدواج دانشجویی

نوزدهمین دوره ازدواج دانشجویی (مشاهده) تاریخ خبر 94/07/15
********************************************************************************************
آخرین مهلت ثبت نام نیمسال اول 95--94

آ
خرین مهلت ثبت نام نیمسال اول 95-94 :
پنجشنبه 16/7/94
بديهي است براي افرادي که پس از اين تاريخ مراجعه نمايند مطابق مقررات مرخصي تحصيلي منظور خواهد شد.تاریخ خبر 94/07/16

***************************************************************************************
بیست و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت

بیست و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت(مشاهده) تاریخ خبر 94/07/15

*******************************************************************************************
ثبت نام در کلاس آموزش طراحی سازه با ماکارونی

جهت شرکت و ثبت نام در کلاس آموزش طراحی سازه با ماکارونی
روز یکشنبه مورخ 94/07/19 ساعت 11 تا 13 به ساختمان فنی و مهندسی، طبقه چهارم، کارگاه نقشه کشی، مراجه فرمایید.تاریخ خبر 94/07/15

****************************************************************************************
اطلاعیه در خصوص دانشجوياني که تاکنون موفق به انتخاب واحد اوليه يا حذف و اضافه نشده اند.


آن دسته از دانشجوياني که تاکنون موفق به انتخاب واحد اوليه يا حذف و اضافه نشده اند و تا تاريخ 94/07/20 درخواست کتبي خود را جهت طرح در شوراي آموزشي به دبيرخانه تحويل داده اند، مي توانند جهت پيگيري درخواست خود ، از روز يکشنبه 94/07/26 لغايت چهارشنبه 94/07/29 به اداره آموزش مراجعه نمايند. تاریخ خبر 94/07/20

*****************************************************************************************
دستورالعمل ساماندهي چگونگي پرداخت شهريه و سنوات دانشجويان تحصيلات تکميلي

دستورالعمل ساماندهي چگونگي پرداخت شهريه و سنوات دانشجويان تحصيلات تکميلي (مشاهده) تاریخ خبر 94/07/26

*******************************************************************************************
کد پايان نامه دانشجويان کارشناسی ارشد مهمان

کد پايان نامه دانشجويان کارشناسی ارشد مهمان (مشاهده) تاریخ خبر 94/07/27

*******************************************************************************************
نخستین همایش ملی آئین های عاشورایی (94/07/28)

 
                                         تاریخ خبر 94/07/27
 
برچسب ها : مهر94