گروه خبري : عمومي
تاريخ انتشار : 99/10/14 - 08:36
كد :70748

برگزاری کارگاه آموزشی دوره جامع مدیریت زخم

برگزاری کارگاه آموزشی دوره جامع مدیریت زخم

برگزاری کارگاه آموزشی دوره جامع مدیریت زخم

در گفتگوی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان با آنا تشریح شد؛
کارگاه آموزشی دوره جامع مدیریت زخم با چه هدفی برگزار شد؟/ از افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای تا مقابله با دیابت

مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان با تشریح برگزاری کارگاه آموزشی دوره جامع مدیریت زخم در این دانشگاه هدف از آن را افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای و مقابله با دیابت عنوان کردند.
حامد معصومی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در گلپایگان از برگزاری کارگاه آموزشی دوره جامع مدیریت زخم توسط مدرس بین‌المللی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان خبر داد و اظهار کرد: این دوره با تلاش گروه پرستاری دانشگاه با هدف توانمندسازی پرستاران و دانشجویان پرستاری در زمینه بهبود و التیام انواع زخم‌ها برگزار شد.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان اضافه کرد:  افزایش مهارت در کنار آموزش‌های تکلیفی موجب ارتقای توانمندی و کارآمدی دانشجویان و پرستاران خواهد شد، از این رو توسط گروه پرستاری از حمیدرضا زینلی مدرس و عضو انجمن جهانی زخم و استومی دعوت شد تا با برگزاری کارگاه مجازی، مخاطبان را با آخرین رو‌ش‌های ترمیم و التیام زخم در کنار آموزش‌های رسمی دانشگاهی آشنا کند.

مدیر گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان نیز به خبرنگار آنا گفت: جامعه ایران رو به سالمندی است و یکی از بیماری‌های متابولیک که بیش از ۶ میلیون ایرانی را درگیر کرده، دیابت است و از عوارض اصلی آن زخم‌های مختلف است، از این رو آشنایی با روش‌های پانسمان نوین انواع زخم‌ها با توجه به نوع زخم از ضروریات است.

چگونگی مدیریت زخم‌های وریدی و سوختگی‌ها

هنگامه پژوه‌نیا متذکر شد: مدیریت زخم‌های وریدی، سوختگی‌ها، فیستول‌ها، آموزش NPWT و پانسمان‌های آنتی باکتریال، تروما و ... از جمله مباحث ویژه این کارگاه عملی بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان نیز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا مطرح کرد: برگزاری این دوره‌های کاربردی و عملیاتی علاوه بر بالا بردن مهارت پرستاران، درآمدزایی غیرشهریه‌ای را به دنبال دارد.

حمیدرضا خدایی تشریح کرد: دوره‌های تخصصی در این سطح موجب افزایش اعتبار دانشگاه آزاد اسلامی است و خبر از توانمندی و نگرش کیفی این دانشگاه می‌دهد، از این رو مقرر شده در سایر گروه‌های آموزشی نیز دوره‌های مهارت‌آموزی با نگرش کیفی انجام شود.