قابل توجه دانشجویان رشته حسابداری

دانشجویان کاردانی و کارشناسی رشته حسابداری که در نیمسال دوم و نیمسال تابستان سال تحصیلی 93-92 درس پروژه مالی اخذ نموده اند جهت انجام هماهنگی های لازم در تاریخ 93/05/13 ساعت 9:30 در دانشکده فنی و مهندسی حضور به هم رسانند.(حضور دانشجویان الزامی می باشد) تاریخ خبر 93/04/10

*******************************************************************************

پذیرش چهار مقاله از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان در کنفرانس بین المللی کشور ترکیه

مقاله دو نفر از اعضای هیات علمی و یکی از اساتید حق التدریس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان به صورت سخنرانی در کنفرانس بین المللی کشاورزی، بیوتکنولوژی، زیستی و مهندسی بیوستیم(ICABBBE,2014  )و یک مقاله نیز در کنفرانس بین المللی الکترونیک قدرت و مهندسی برق(2014 ICPEPE) که در تاریخ 31-30 ژولای که در کشور ترکیه و شهر استانبول برگزار می گردد،  پذیرفته شد.

مقاله دکتر حمیدرضا خدایی از استادیاران این واحد دانشگاهی در مورد " اثر کتوتینن بر برخی هورمون های تولید مثل در موش ماده" است.

 کتوتینن یک داروی ضد حساسیت است که موجب کاهش التهاب می شود. هدف از انجام این پژوهش بررسی اثر کتوتینن بر برخی هورمون های تولید مثل در موش ماده است.

مقاله مهندس سیدعلیرضا بنی طباء عضو هیات علمی گروه کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان با عنوان «اثر حذف برگ پرچم و ریشک ها بر خصوصیات رویشی، عملکرد دانه و اجزای عملکرد دانه گندم نان» می باشد.

کشاورزی یک سیستم بهره برداری از انرژی خورشیدی به وسیله فرآیند فتوسنتز است. فتوسنتز به عنوان منبع اولیه انرژی برای بشر است که انرژی لازم برای تولید غذا، علوفه و سوخت فسیلی را تامین می کند. برگ به عنوان اندام اصلی فتوسنتز در گیاهان عالی است در این میان اهمیت برگ انتهایی ساقه گندم که جوان تراز سایر برگ های گیاه است فوق العاده زیاد است. این مطالعه با هدف بررسی تاثیر حذف برگ پرچم، حذف ریشک ها و حذف همزمان آنها بر عملکرد دانه و اجزای آن است.

سومین مقاله از خانم بهناز مهدوی با عنوان «اثر اسیدلینولئیک مزدوج بر محور تولید مثلی( هیپوفیز، تیروئید و بیضه) در قوچ در فصل غیر تولید مثلی» است.

 اسیدلینولئیک مزدوج گروهی از اسیدهای چرب غیر اشباع با چند پپیوند دوگانه است و اثرات مفید بخشی بر سلامت بدن دارد. تا کنون پژوهش در خصوص اثر اسید لینولئیک مزدوج بر هورمونهای تولید مثلی در نشخوار کننده نر(قوچ) انجام نشده است و هدف از این پژوهش  بررسی اثر اسیدلینولئیک مزدوج بر برخی هورمونهای تولید مثلی در قوچ است.

چهارمین مقاله مربوط به آقای مهندس مهران جمشیدی عضو هیات علمی گروه عمران با عنوان «معماری در بیان کلی به مفهوم هنر خلق فضاست» که در این مقاله به بررسی ویژگی های مهم بهره برداری انرژی در کالبد معماری خانه های سنتی مناطق کویری و فلات مرکزی ایران و نحوه بکارگیری این اصول در خلق معماری های نوین جهت این مناطق پرداخته شده است.  تاریخ خبر 93/04/11
********************************************************************************************************************

قابل توجه دانشجويان متقاضي ميهماني و انتقال

دانشجويان متقاضي ميهماني و انتقال جهت کسب اطلاع از آيين نامه جديد نقل و انتقالات و همچنين ثبت درخواست خود در بازه زماني 93/4/15 لغايت 93/5/10 به سايت معاونت دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي به آدرس www.stu.iau.ir و يا به سايت دانشگاه آزاد اسلامي به آدرس www.iau.ir مراجعه نمايند.


نکات مورد توجه:
1- دانشجويان تازمان تکميل پرونده که احتمالاً توسط ايميل يا پيامک از طريق سايت ثبت نام بدستشان خواهد رسيد نياز به مراجعه به دانشگاه ندارند.
2- دانشجويان بايد شخصاً در سايت مورد نظر ثبت درخواست نمايند و تنها مجاز به يکبار ثبت نام بوده و مي توانندتنها يک واحد دانشگاهي و يک ماده از آيين نامه را انتخاب نمايند.
3- ثبت درخواست در سايت بمعني پذيرش يا رد درخواست دانشجو نبوده و هيچگونه حقي براي دانشجو ايجاد نخواهد کرد و سيستم به طور مکانيزه و هوشمند درخواستها را بررسي و اعلام نظر مي کند.
4- دانشجويان شاهد و ايثارگر، ورشکاران و قهرمانان ملي، همسر و فرزندان کارکنان دانشگاه و اعضاي هيات علمي نيز بايد در همين سايت ثبت درخواست نمايند .
تذکر :
دانشجويان در هنگام ثبت درخواست دقت کافي نموده زيرا پس از ثبت نهايي،  اطلاعات شما قابل ويرايش نخواهد بود.تاریخ خبر 93/04/15

*************************************************************************************

 

انتصاب استادیاردانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان به عنوان داور کنفرانس بین المللی کشور ایتالیا

 دکتر حمیدرضا خدایی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان به عنوان یکی از داوران و اعضای پانل کنفرانس بین المللی کشاورزی و علوم غذایی (ICAFS ,20014  ) که در کشور ایتالیا (شهر رم)و در روزهای 19- 18 سپتامبر برگزار می گردد، منصوب شد. در ضمن سه مقاله از اساتید گروه کشاوزی این واحد دانشگاهی در این کنفرانس که به صورت سخنرانی پذیرفته شده است.

مقاله اول از دکتر حمیدرضا خدایی است با عنوان « بررسی اثر MTBEبر برخی هورمون های تولید مثلی موش»

 MTBEنوعی ماده شیمیایی است که ایزوبوتان تولید می شود و ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. در ایران با اینکه مدتهاست این ماده شیمیایی در سوخت اتومبیل ها استفاده می شود اما تا کنون مطالعات اندکی پیرامون آثار آن برسلامت جانوران و انسان انجام شده است و هدف از انجام این پژوهش بررسی اثر MTBEبر برخی هورمون های تولید مثلی در موش ماده بود.

دومین مقاله به صورت مشترک از دکتر حمیدرضا خدایی و مهندس بهناز مهدوی از اساتید حق التدریس گروه گشاورزی با عنوان «بررسی اثر اسید لینولئیک مزدوج بر متابولیسم چربی و افزایش ماندگاری چربی دور ماهیچه ای از طریق کاهش فرآیند اکسیداسیون» ارائه شده است.

اسید لینولئیک مزدوج، گروهی از اسیدهای چرب غیر اشباع با ذخیره بلند است که بیش از 90% CLAموجود در غذای دریافتی را تشکیل می دهد. هدف از انجام این پژوهش از انجام این پژوهش بررسی اثر CLAبر متابولیسم چربی و افزایش ماندگاری چربی دور ماهیچه ای از طریق کاهش فرآیند اکسیداسیون بود.

سومین مقاله مربوط به مهندس بهناز مهدوی با عنوان « بررسی اثرات اسید لینولئیک مزدوج بر محور تولید مثل و هورمون های تیروئید بر تولید مثل قوچ در فصل غیر تولید»

اسید لینولئیک مزدوج (CLA) گروهی از اسیدهای چرب غیر اشباع با ذخیره بلند بیش از یک پیوند دوگانه است. در چند سال گذشته به اثرات مفید آن (اثرات ضدچاقی، ضدسرطانی، ضد تصلب شرایین، ضدپوکی استخوان، ضد دیابت، کاهش فشار خون و...)  بر وضعیت سلامت بدن توجه زیادی شده است. اما تا کنون مطالعات اندکی به اثرات اسید لینولئیک مزدوج بر تولید مثل در نشخوار کنندگان(قوچ) پرداخته شده است. و در این پژوهش سعی در رفع این مشکل شده است.تاریخ خبر 93/04/17

*********************************************************************************

 

اعلام زمانبندی ترم تابستان

 با عرض پوزش از دانشجویان و اساتید گرامی  به علت بروز مشکل در سرور و تاخیر ثبت نام ، ثبت نام ترم تابستان طبق زمانبندی جدول زیر می باشد:

تاریخ ثبت نام رشته ساعت
از 93/04/18 تا 93/04/20 کلیه رشته ها 9 صبح تا 15:30

تذکر 1 : دانشجویان جهت ثبت نام ملزم به پرداخت مبالغ زیر می باشند:

دانشجویان کاردانی : 2500000 ریال

دانشجویان کارشناسی : 4000000 ریال

همچنین در صورت بروز خطای سرور ، ثبت نام تمدید خواهد شد.تاریخ خبر 93/04/17

********************************************************************************

شماره تلفن های مستقیم حوزه های دانشگاه

شماره تلفن های مستقیم واحد های دانشگاه طبق جدول زیر می باشد(لازم به توضیح است شماره های زیر در زمان اداری پاسخگو هستند)

نام حوزه تلفن
آموزش 09017795770
آموزش 09017795771
دبیرخانه 09017795772
امور دانشجویی و نقل و انتقالات 09017795773
امور فارغ التحصیلان 09017795774
امتحانات 09372558845
امور مالی (شهریه) 09017795776

تاریخ خبر 93/04/18
******************************************************************************

تمدید ثبت نام  ترم تابستان با ارائه دروس جدید

با توجه به درخواست مکرر دانشجویان گرامی ، ثبت نام ترم تابستان (با ارائه دروس جدید) تمدید شد :

تاریخ ثبت نام رشته ساعت
از 93/04/21 تا 93/04/25 کلیه رشته ها 9 صبح تا 15:30

تذکر 1 : دانشجویان جهت ثبت نام ملزم به پرداخت مبالغ زیر می باشند:

دانشجویان کاردانی : 2500000 ریال

دانشجویان کارشناسی : 4000000 ریال

تذکر 2 : دانشجویانی که جهت ثبت نام مشکل مالی دارند ، به امور مالی مراجعه نمایند.تاریخ خبر 93/04/21

**************************************************************************

دانشگاه آزاد اسلامی از نظر تولید علم رتبه نخست دانشگاه‌های کشور را دارد


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بر اساس میزان تولیدات علمی کشور بر حسب دانشگاه‌ها در

اسکوپوس ، دانشگاه آزاد و واحدهای تابعه آن که به صورت یکپارچه تحت عنوان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرد، رتبه نخست تولید علم کشور را در اختیار دارد و پس از آن رتبه دوم در اختیار دانشگاه تهران است.

 دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تاسیس تاکنون دارای 37 هزار و 618 مقاله ثبت شده در پایگاه اسکوپوس است که بر این اساس 13/93 درصد از تولید علم کشور به دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص دارد.

دانشگاه تهران با تولید27 هزار و 693 مقاله، از بدو تاسیس تاکنون مقام دوم را به دست آورده است در واقع سهم دانشگاه تهران از کل تولید علم کشور 10/25 درصد است.

رتبه سوم در اختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران است که سهم تولید این دانشگاه از کل تولید علم ایران  8/08 درصد و میزان تولیدات علمی آن 21838 مقاله است.

رتبه چهارم و پنجم به ترتیب به دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعلق دارد. میزان تولیدات علمی این دو دانشگاه بزرگ صنعتی کشور به ترتیب16 هزار و 908 مقاله ( 6/26 در صد از کل تولید علم ایران) و 14 هزار و 938 مقاله ( 5/53 درصد از کل تولید علم ایران ) است.

دانشگاه فردوسی مشهد با کسب رتبه 10 تنها 8 هزار و 165 مقاله در اسکوپوس نمایه سازی کرده است. سهم تولید این دانشگاه از کل تولید علم ایران 3/02 درصد است.تاریخ خبر 93/04/25

***************************************************************************

توافق مهم با وزارت علوم: تجمیع پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات

دکتر حمید میرزاده در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در نظام آموزش عالی کشور، به شرایط جدید دانشگاه‌ها در تحصیلات تکمیلی اشاره و ظرفیت سازی قانونی برای تصویب رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی را هدف‌گذاری مدیریت این دانشگاه عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ،گسترش قانونمند دانشگاه را در گرو تصویب رشته/محل‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در سراسر کشور دانست، به طوری‌که علاوه بر امکان افزایش پذیرش دانشجو، تحصیل این عزیزان در محل سکونتشان را نیز امکان پذیر می‌کند.

وی، تقویت واحد‌های دانشگاهی با تصویب رشته‌های تحصیلی را توسعه‌ای پایدار مبنی بر کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی دانست و از برگزاری چندین نشست و تشکیل کارگروه تخصصی با وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برای تصویب رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور خبر داد.

میرزاده با اشاره به همکاری و تعامل خوب بین وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی از انعقاد تفاهم‌نامه علمی مشترک به منظور تکمیل کادر هیات علمی، تجمیع واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات با واحدهای دانشگاهی همان شهر، فراهم کردن استانداردهای رشته‌های دانشگاهی با نگاه افزایش کیفیت، رضایتمندی و قانون‌گرایی خبر داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی،طرح تجمیع پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات با مشارکت واحدهای دانشگاهی هم جوار آنها همراه با تصویب رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی را از مهم‌ترین دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در دوران مدیریت 10 ماهه عنوان کرد.

میرزاده، صرفه‌جویی حاصل از کاهش حجم ساختار و تشکیلات اداری دانشگاه ،ارتقاء رتبه و رقابت پذیر شدن واحدهای دانشگاهی ، بومی‌گزینی ، افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و تثبیت قانونی ظرفیت‌های عظیم دانشگاه در تحصیلات تکمیلی را از مهم‌ترین موفقیت‌های این طرح عظیم آموزش عالی دانست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی‌ اضافه کرد:در این طرح کلیه واحدها وپردیس‌های علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای دانشگاهی همان شهر تجمیع شده و با تصویب رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری دایر در واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات در واحدهای حاصل این تجمیع، ظرفیت پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی افزایش می‌یابد.

وی از رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری وزارت علوم و تحقیقات و تلاش و پیگیری معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی و رئیس مرکز آزمون و سایر مشاوران و همکاران دانشگاه آزاد اسلامی در تحقق این موفقیت بزرگ قدردانی کرد.